Дечја недеља се традиционално обележава сваке прве недеље октобра са циљем побољшања положаја детета .
Ове године мото манифестације су стихови чувеног Љубивоја Ршумовића "Дете је дете да га волите и разумете".
У нашој школи, млађи разреди су низом активности обележили недељу за нама. Посебан значај је за наше прваке којима је уприличен пријем у Дечји савез. Недеља је почела осликавањем школског дворишта. Креде су препуштене ученицима другог разреда који су маштовитим цртежима украсили школско двориште.
Ученици првог разреда су отиском шаке, "потписали" пријем у Дечји савез. Такође су им подељене честитке, које су само за њих уприличили ђаци четвртог разреда. Ученици трећег разреда су наше најмлађе одликовали медаљом коју су направили сами својим вредним рукама.
Током недеље је организован крос "Трка за срећније детињство" у којој су учествовали сви ученици млађих разреда. Недеља је завршена уз насмејана лица ученике који су видно срећни јер су уживали у свакој активности.